Dołącz do najlepszych

Zostań profesjonalnym zawodnikiem ligi Drift Open Polish Drift Series. Rywalizuj z największymi gwiazdami polskiej sceny driftingowej w wyścigu o tytuł Mistrza Drift Open Polish Drift Series oraz Driftingowy Puchar Polski.

Załóż profil zawodnika!  Masz profil? Zaloguj się

Licencja Drift Open

W zawodach Drift Open może wystartować każdy, kto posiada sprawny samochód z napędem na tylną oś i spełni wymagania naszego regulaminu. Jesteśmy ligą ‚otwartą’ i nie musisz posiadać żadnej licencji sportowej by wziąć udział w naszych zawodach. Wystarczy, że zgłosisz chęć uczestnictwa w zawodach i zarejestrujesz swój start w wybranej rundzie by otrzymać tymczasową licencję zawodnika Drift Open.

Dzięki takiemu podejściu nawet początkujący drifterzy mogą rywalizować z bardziej doświadczonymi kolegami i czerpać z ich bogatej wiedzy.

Samochód

Musisz posiadać sprawny samochód z napędem na tylną oś, który dysponuje zapasem mocy umożliwiającym zerwanie przyczepności i jazdę w kontrolowanym poślizgu.

Przygotowanie

Samochód musi spełniać wymagania techniczne przewidziane w regulaminie zawodów. Większość z nich dotyczy bezpieczeństwa oraz zachowania równego poziomu rywalizacji.

Bezpiczeństwo

Każdy zawodnik startujący w zawodach serii Drift Open musi posiadać jednoczęściowy kombinezon do motosportu oraz kask z homologacją dopuszczenia do ruchu.

Dokumenty

W zawodach mogą wziąć udział pełnoletni kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy kat. B. W szczególnych wypadkach dopuszczamy do startu zawodników, którzy nie posiadają ww. uprawnień.