MISTRZ DRIFT OPEN 2017 – KUBA JAKUBOWSKI

 

ZWYCIĘZCA SERII DRIFT OPEN W SEZONIE 2017 – KUBA JAKUBOWSKI

Rok 2017 dla Kuby Jakubowskiego zakończył się bardzo dużym sukcesem na krajowym podwórku czyli zwycięstwem w serii DRIFT OPEN. O tym jak ciężko było zdobyć to trofeum niech świadczy fakt, że pokonał jednego z czołowych polskich drifterów – Pawła Grosza /BMW E30/ zaledwie jednym punktem. Kuba włożył w ten sukces wszystko czym dysponował czyli bardzo duże umiejętności, serce do walki, perfekcyjnie przygotowane auto przez DJ Garage Mobile & Motorsport, wiernych sponsorów oraz niesamowitą, pozytywną atmosferę w teamie. W sezonie 2017 wszystkie te elementy układanki złożyły się w jedną całość co pozwoliło na osiągnięcie zamierzonych celów.

Kuba od zawsze chciał zostać kierowcą rajdowym i rozpoczął swą przygodę z rajdami kupując auto, które przygotował do zawodów w amatorskim KJS. Sytuacja na temat kontynuacji kariery rajdowca zmieniła się diametralnie w 2009 po wizycie na jednym z treningów driftu i przejażdżce na prawym fotelu pasażera. Jak sam Kuba twierdzi to był impuls i miłość od pierwszego wejrzenia – a raczej przejażdżki. Jeszcze w tym samym roku kupił BMW E30 z niezniszczalnym silnikiem 3.5 R6 aby móc jak najszybciej zacząć treningi. Kuba nie poddawał się mimo tego, że auto często się psuło na treningach i  ulegało na tyle poważnym awariom, aby uniemożliwić udział przyszłego mistrza w treningach. Na początku kariery driftera szlifował swoje umiejętności wraz z drifterską ekipą Saiko D na ulicach, lotniskach i oczywiście koszalińskim Motoparku. W 2012 roku przyszedł czas na poważne starty czyli rywalizację w zawodach Driftingowego Pucharu Bałtyku, ale bez większych sukcesów.

W roku 2013 nastąpiło przełamanie, do teamu Kuby dołączyli pierwsi sponsorzy co pozwoliło na gruntowne przebudowanie auta, swap na silnik 4.4 V8, montaż nowej klatki bezpieczeństwa, zawieszenia i skrętu oraz start w  cyklu DRIFT OPEN (III miejsce w Driftingowym Pucharze Polski) oraz w STW Challenge (II miejsce). W 2015 roku Kuba zdecydował się na zmianę jednostki napędowej na silnik 5.0 V8 pochodzącego z BMW M5, który generował ok 400 KM przy 500 Nm. Następny rok był w wykonaniu Kuby już całkiem dobry gdyż stawał on na podium wielu zawodów, w których startował. Jedną z przyczyn dobrej formy była decyzja o startach na jednym rodzaju opon. Dogadanie się z autem oraz trafiony wybór opon do startów i bardzo dobry serwis zapowiadały, że sezon w wykonaniu Kuby Jakubowskiego będzie naprawdę dobry. Tak też się stało. Rok 2017 to najlepszy sezon w karierze Kuby – wygranie serii DRIFT OPEN śmiało może uznać za ogromny sukces tego niezwykle sympatycznego zawodnika, gdyż nie było łatwo i nikt nie podarował mu tego w prezencie.

Jako organizatorzy serii DRIFT OPEN chcieliśmy serdecznie podziękować Kubie Jakubowskiemu za udział w naszych zawodach oraz pogratulować zwycięstwa w sezonie 2017. Mamy nadzieję, że spotkamy się już niebawem w roku 2018.

 

 

Autor

Casus
Ojciec założyciel DRIFT OPEN. Mniej, ale nadal aktywny w driftingu. Trochę pisze, trochę pomaga, można zobaczyć go na zawodach w roli dyrektora toru. Prywatnie dobrze wyszkolony mistrz sabotażu i dywersji.