Sędziowie Drift Open

Jednym ze standardów naszej serii jest wysoki poziom sędziowania, dlatego aby to osiągnąć zaangażowaliśmy najlepszych sędziów w Europie, którzy na co dzień sędziują w najważniejszych ligach europejskich. Ich całkowita niezależność w ocenianiu zawodów oraz to z jakim profesjonalizmem podchodzą do zawodów i zawodników to wartość dodana każdej ligi w tym i naszej. Zespół sędziów DRIFT OPEN wykrystalizował się na przestrzeni kilku lat naszej działalności i mamy pewność co do ich kompetencji oraz fachowości.

Poznaj sylwetki sędziów współpracujących z ligą Drift Open

DAVID KALAS

sedzia-david

Doświadczony międzynarodowy sędzia – od 2008 sędziuje CDS – Czech Drift Series, od 2009 sędziuje KODS – King of Drift Slovakia oraz od 2011 sędziuje IDS – International Drift Series. Zanim zaczął sędziować organizował zawody w Czechach.

MANTAS KUZMARSKIS

sedzia-mantas

Doświadczony sędzia i organizator serii Russian Drift Series oraz Eastern European Drift Series. W Polsce sędziował podczas poznańskiej rundy DMP i EEDC. W Polsce sędziuje serię Drift Open, począwszy od 1 rundy sezonu 2013.

FARUK M. KUGAY

sedzia-faruk

Doświadczony instruktor i międzynarodowy sędzia driftingowy. W ciągu ostatnich ośmiu lat był pracował z drifterami min. w Stanach Zjednoczonych, Turcji, Niemczech i wielu innych krajach Europy oraz Azji. Kilka lat temu sędziował zawody PFD oraz Drift Open. W tej chwili z powodzeniem startuje w amerykańskiej serii Formula Drift.

JAMES HUDSON

ff

Brytyjski sędzia i zawodnik. W pierwszych zawodach wystartował w 2005 roku i od razu stanął na podiach D1UK i AutoCar Sideways Challenge. Pierwszy raz w roli sędziego sprawdził się w 2009 roku w prestiżowej serii JDM AllStars. W Polsce prócz naszej serii sędziował zawody PFD.

FLORIAN FRANZ

sedzia-florian

Niemiecki sędzia oraz instruktor driftu. Założyciel niemieckiej szkoly driftu drift-schule.de. W Polsce można było go zobaczyć podczas legnickiej, 2 rundy Drift Open w 2012 roku.

RICHARD CLARKE

sedzia-richard

Pochodzi z Birmingham i jest aktualnie jednym z sędziów serii JDM Allstars oraz kierowcą teamu Driftworks. Duże umiejętności, zarówno za kierownicą jak i w roli mechanika, sprawiły, że stał się jedną z ikon brytyjskiej sceny driftingowej.

OLAF COMMIJS

sedzia-olaf

Holenderski instruktor driftu, sędzia i zawodnik z niezwykle dużą wiedzą na temat driftingu. Olafa można spotkać w prawie wszystkich ważniejszych europejskich seriach driftingowych.

JAKUB ZAPOUŠEK

sedzia-jakub

W naszej serii regularnie pojawia się od dwóch sezonów. Wraz ze swoim rodakiem Davidem Kalasem stanowią bardzo zgraną parę sędziowską. Co ciekawe Jakub nie tylko sędziuje, ale próbuje swoich sił jako zawodnik w Czech Drift Series (klasa Street).

IGOR CHALKA

sedzia-igor

Zawodowo menadżer floty samochodowej w jednej z dużych słowackich firm, prywatnie ‚adrenaline junkie’ bijący rekordy prędkości na swoim superbike’u. W driftingu od 2006 roku, wpierw jako menadżer jednego z zawodników, później w roli sędziego serii Slovakia Drift, Czech Drift Series i Drift Open.